اطلاعاتی از جدیدترین گوشی های اچ تی سی

 




در روز های اخیر خبر های داغی از غول تایوانی HTC بزرگ ترین و یکی از مشهور ترین Pocket PC ساز های دنیا به گوشی رسید و آن هم چیزی نبود جز به نمایش گذاشتن 25 مدل از نمونه گوشی های قدرتمند خود در سال جاری(2009) که در این تاپیک سعی می شود به صورت جامع به معرفی این محصولات با اطلاعاتی که در دست است بپردازیم.

همچنین تصاویر آنها را نیز به منظور عدم سنگین شدن صفحه و راحتی شما دوستان عزیز به صورت Thumbnail قرار داده ام و نام تمامی گوشی نیز به ترتیب بالای تصاویر قرار گرفته است.


البته توجه به اینکه تمامی این گوشی ها در همه جا در دسترس نیست نیز الزامی است. برخی از مدل ها تنها برای اپراتور خاصی طراحی و تولید می گردند و برخی از مدل ها نیز در اپراتور های مختلف دارای تغییراتی نیز می باشند.

به هر حال آنچه از شرکت HTC انتظار دارند گوشی هایی با کیفییت و با امکانات جدید است. از مهمترین مدل های این لیست می توان به آپدیت شدن گوشی Touch HD و همچنین مدل Touch Diamond اشاره کرد که در کنار دومین گوشی عرضه شده با سیستم عامل Android می توان اتفاق جالبی برای طرفدارن این کمپانی باشد.


اولین گوشی ، HTC Topaz نام دارد . که الهام گرفته از مدل HTC Touch Diamond می باشد.که بر اساس اطلاعات موجود دارای صفحه نمایش عریض تر می باشد و شاید نازک تر نیز باشد.مدلی دیگر از آن نیز که به همان نام Topaz (AT&T) می باشد و مختص اپراتور AT&T در کشور امریکا می باشد.

مدل دیگر این گوشی نیز Topaz C می باشد که واژه C آن بیان کننده شبکه های CDMA می باشد. اما این مدل با دو مدل قبلی از لحاظ ظاهری تفاوت هایی دارد.

*(CDMA : این تکنولوژی ما را قادر میسازد حجم بالایی از داده و صوت را توسط یک فرکانس یکسان همزمان مخابره کنیم.)

مدل بعدی نیز Citrine می باشد که تقریبا با 3 مدل قبلی دارای تفاوت های بیشتر چه در ظاهر و امکانات است . که باید منتظر بود تا به طور رسمی معرفی گردند. این مدل در واقع نمونه ای بین T-Mobile MDA Compact IV و HTC Touch Diamond می باشد.
همچنین در زیر می توانید تصاویر مربوط به این گوشی ها را مشاهده کنید.



Topaz • Topaz (AT&T) • Topaz C • Citrine







مدل Rhodium نیز یک نمونه بسیار قدرتمند است که با توجه به شباهت بسیار زیاد با HTC Touch HD شاید با پسوند Pro نام گذاری گردد البته این مدل دارای کیبورد QWERTY می باشد که از کنار به صورت کشویی باز و بسته می گردد.البته به نظر می رسد این گوشی از ضخامت بسیار مناسبی نیز برخوردار است.

مدل بعدی Tungsten نام دارد که بسیار شبیه به مدل Rhodium می باشد. هر دوی آنها از شبکه های GSM پشتیبانی میکنند و در همچنین دو مدل از این دو گوشی که از پسوند W برخوردارند از ورژن CDMA می باشند. که قابلیت برخورداری از آن شبکه را دارا می باشند.این گوشی ها در رنگ های قرمز و آبی که بیشتر در کیبورد خود نمایی می کند عرضه می شود.هر چند همچنان درخشندگی و اباهت نمای HTC Touch HD در آن به چشم می آید.



Rhodium (HTC) • Rhodium W (Verizon USA) • Tungsten (T-Mobile, T-Mobile USA) • Tungsten W (Sprint USA)








Whitestone W مدلی دیگری که باز هم الهام گرفته از HTC Touch HD می باشد. که تمرکز خود را روی مولتی مدیا قرار داده است و به راستی که جایگزینی بسیار خوب برای Touch HD خواهد بود
همانطور که در تصاویر این گوشی در زیر مشاهده می کنید در پشت گوشی یک پایه جهت قرار گیری بر روی زمین تعبیه شده است که جای بسیار امیدواری است.
در این مدل هم از واژه W استفاده شده است ولی معلوم نیست که آیا همانند پاراگراف بالا همان معنی را می دهد یا نه.

Firestone هم مدلی است که به عنوان سری مولتی مدیا گوشی Touch Diamond شناخته می گردد.البته باز هم بر اساس HTC Touch HD ساخته شده است.

مدل بعدی شاید جایگزینی برای HTC Advantage X7500 باشد که با کد (Athena 2) مطرح شده است .حال باید صبر کرد تا ببینیم این مدل آپدیت شده ای شایسته است که HTC Thoth نام بگیرد.

اما سرانجام به محصولی جذاب موسوم به HTC Hero می رسیم که دومین گوشی با سیستم عامل Android نام خواهد گرفت که همانند گوشی G1 است که برای اپراتور T-Mobile ساخته شده است.به هر حال در این گوشی نیز تغییراتی را شاهد خواهیم بود . از رنگ بسیار زیبای این گوشی نیز نمی توان صرف نظر کرد.


Whitestone W • Firestone • Thoth (Athena 2) • Hero (Android Hero)







3 مدل جدید دیگر نیز در این بین وجود دارد که شباهت زیادی به اکثر گوشی های جدید HTC ندارند و بیشتر به گوشی های اسمارت فون سری E نوکیا و همچنین گوشی های Blackberry شباهت دارند. که در روی آن شاهد کیبورد QWERTY می باشیم.هر چند می توان گوشی HTC S630 به این مدل ها نسبت داد. این سه مدل Maple (3G Excalibure), Willow W, Cedar W می باشند. که باز هم شاهد واژه W در آنها هستیم و باز هم حدس زده می شود که این کلمه معنای CDMA را داشته باشد.


Maple (3G Excalibure) • Willow W • Cedar W







گوشی HTC Iolite که در هفته گذشته اطلاعات کامل آن در سایت های معتبر درج گردیده است. دارای یک صفحه نمایش 2.8 اینچی به همرا یک دوربین 3.2 مگاپیکسلی و GPS , Wi-Fi می باشد. همچنین از سیستم عامل نسبتا جدید ویندوز موبایل 6.1 به همراه پوسته اختصاصی HTC یعنی TouchFLO 3D بهره می برد.

HTC Magnet نیز محصول بعدی است در واقع Iolite II نیز نامیده می شود. شاید این مدل تغییراتی نسبت به مدل اول داشته باشد که چنین نام گذاری شده است ولی در نظر ظاهری با مدل تقاوت دارد و قسمت جلویی گوشی بسیار جالب طراحی شده است.

HTC Twin نیز اولین گوشی HTC خواهد بود که از شبکه های GSM/CDMA به طور همزمان پشتیبانی می کند.

HTC Beryl که با کد (Jade 2) نیز شناخته می شود.دارای ظاهری همچون Touch 3G می باشد و به عنوان جایگزینی خلف برای آن محسوب می گردد اما در قسمت جلوی گوشی اثری از D-pad نیست و تنها شاهد دو دکمه نازک هستیم.


Iolite • Magnet (Iolite II) • Twin (GSM+CDMA) • Beryl (Jade 2)







مدل Memphis و مدل Jasper C که مخصوص اپراتور Sprint می باشد،همانند گوشی های رده میانی این کمپانی هستند که با کیبورد QWERTY بسیار قدرتمند تر خواهند بود . این دو مدل شباهتی نیز به مدل HTC P4350 دارند. اما به نظر میاد دکمه های زیر صفحه نمایش Jasper C از نوع لمسی و حساس به تماس است.


Memphis • Jasper C (Sprint)







و اما به آخرین مدل ها رسیدیم جایی که شاهد ورژن های مختلف گوشی Sapphire هستیم که مدل Sapphire 1.5 برای اپراتور DoCoMo و مدل Sapphire 2.0 برای اپراتور T-Mobile و همچنین مدل Sapphire برای اپراتور Vodafone می باشد. این گوشی شباهت بسیار زیادی به گوشی G1 دارد ولی هنوز مشخص نیست که آیا در آن هم از سیستم عامل Andorid استفاده شده است یا نه.


Sapphire 1.5 (DCM) • Sapphire 2.0 (T-Mobile) • Sapphire (Vodafone)


آخرین اطلاعات از گوشی های جدید :






Whitestone:

3.6-inch WVGA-display
Support networks of GSM and EVDO
Qualcomm 7600 processor with a clock speed of 528 MHz
256 MB RAM / 512 MB ROM
5 MP camera
Operating system Windows Mobile 6.1 Professional
Planned release date: September operator Verizon






Firestone:

3.6-inch WVGA-display
Support networks of GSM and HSPA
Qualcomm 8250 processor with a frequency 600MGts
256 MB RAM / 512 MB ROM
8-MP Camera
Operating system Windows Mobile 6.5
Planned release date: September





Thoth (also known as Athena 2):

4.8-inch WVGA-display
Qualcomm 8250 processor with a frequency of 1 GHz
256 MB RAM / 512 MB ROM
5 MP camera
Operating system Windows Mobile 6.5
Planned release date: September






Twin:

VGA-display
Qualcomm 7501A processor with a frequency of 528 MHz and TI Locosto
Mobile networks GSM / CDMA
256 MB RAM / 512 MB ROM
3.2-MP Camera





Maple (also known as Excalibur 3G)

2.4-inch QVGA display
Qualcomm 7228 processor with a frequency 528MGts
156 MB RAM / 256 MB ROM
2 MP camera
Operating system Windows Mobile 6.1 Standard
Planned release date: May
/ 0 نظر / 50 بازدید